חלוצות בין ירדן לכנרת

חלוצות חלוצות חלוצותלא שרתי לך ארצי,
ולא פארתי שמך
בעלילות גבורה
בשלל קרבות.
רק עץ ידי נטעו
חופי ירדן שוקטים,
רק שביל כבשו רגלי
על פני שדות.

משך הסיור:  כ- 5 שעות
מתאים לקבוצות בגודל: מ- 35 איש 


נשות העלייה השנייה היו נשים מאוד שאפתניות ומרחיקות לכת. הנושא העיקרי של תיירות דגניה מספר על מעמד האישה, החלוצה בקבוצה. בדגניה נרקמם ומתפתח הארגון הראשון שנלחם למען מעמד האישה - "מועצת הפועלות" ארגון שמעמיד את האישה בלב העשייה, בשוויון ובשותפות אמיתית. אותו ארגון לימים מתפתח והופך להיות ארגון "נעמת". 

"אום ג'ונינתחיל את סיורנו באתר ההיסטורי אליו מגיעים ראשוני דגניה בשנת 1910, שם נשמע על הקבוצה הראשונה שמגיעה ומתחילה את חיי הקבוצה והשיתוף. נצפה בירדן הזורם ופרויקט המים, תצפית על האזור והכרת הישובים שבנוף.
"חצר הראשונים" נמשיך לחצר השמורה והאותנטית. בין בתי הבזלת נספר על האישה החלוצה והקמת הרפת הראשונה, החינוך, החקלאות והשיתוף נכנס למוזיאון דגניה, המספר בתמונות את השנים הראשונות.

ארוחת צהרים "דבר הפועלת" - כשר!( תעודה ומשגיח)
ארוחה קיבוצית במזנון, עם תפריט עשיר ומגוון. השולחנות ערוכים ומסודרים במיוחד בשבילכם.

שבעים ומאושרים, נמשיך ל-בית הבד החדש והמודרני. נפגוש בנות דגניה שמחוברות לאדמה. נשמע, נטעם ונבין על תהליך ייצור השמן והזנים השונים. בבית הבד חנות המפעל המוכרת ממיטב התוצרת החקלאית שלנו. תמרים, שקדים וכמובן שמן זית.

נעלה על האוטובוס וניסע למושבת כנרת (5 דקות נסיעה) לפינה קסומה המשתלה של נימה להפסקת קפה / תה.  במרפסת המשתלה, הצופה אל הכנרת, נפגוש את נימה, החקלאית שממשיכה מדור לדור את עבודת האדמה. המשתלה פורחת ויפה עם מגוון גדול של צמחים ואתם מוזמנים ליהנות וכמובן לקנות.

נפרד בחיבוק גדול ...צור איתנו קשר

שם:
טלפון:
דוא"ל:
בואו ותיהו חברים שלנו
עדכונים וחדשות על הנעשה בתיירות דגניה א'
כל הזכויות שמורות לתיירות דגניה א' ©